Як почати працювати з фотобанками

Визначення

Фотобанки (фотостоки) – це фірми-посередники між фотографами та ілюстраторами, з однієї сторони, та дизайнерами, які зацікавлені в якісних фото та ілюстраціях, з іншої.

На цьому сайті приведена інформація про мікропейментові фотобанки, які продають зображення на умовах ліцензії royalty-free (див. глосарій в кінці сторінки).

Фотостоки продають фотографії, а також векторні ілюстрації, відеокліпи, аудіоролики за передплатою (підписка) і поштучно, за ціною від $1 і вище. Якщо покупець захоче використовувати Ваше фото або векторне зображення в комерційних цілях, наприклад, у зовнішній рекламі, то покупка здійснюється за розширеною ліцензією, а це на порядок дорожче.

Як стати фотостокером?

Робота з фотостоками, крім морального задоволення, здатна поповнити Ваш бюджет. Втім, початківцям не варто розраховувати на швидкі гроші.

Спочатку потрібно придбати фотокамеру (зазвичай це дзеркальний фотоапарат) і навчитися фотографувати. Не всяке фото пропустить прискіпливий інспектор на стоці, але в боротьбі з труднощами відточується майстерність. Фотобанки – це серйозна школа.

Якщо ж ви фотографуєте вже давно, то у вас є архів фото. Цей архів займає певне (деколи чимале) місце на жорсткому диску або в коробках з плівками і слайдами (і поступово покривається пилом). У цьому архіві є унікальні знімки з Ваших подорожей, пейзажі, портрети або макрознімки.

Все це потенційний матеріал для фотостоків. Можливо, Ви посилаєте свої фото на різні фотосайти і Вам цікава думка інших людей про рівень Вашої майстерності. Те ж саме Ви можете робити і на фотобанках, тільки крім коментарів і оцінок, Ви зможете відчути і матеріальну сторону своєї популярності.

Що ж потрібно для того, щоб спробувати свої сили в області стокової фотографії?

Що для цього потрібно

 • Підключений до Інтернету комп’ютер.
 • Закордонний паспорт (деякі стоки приймають український, але це скоріше виняток).
 • Для початку, 10 якісних фото стокової тематики, автором яких є особисто Ви.
 • Знання азів англійської мови та програм обробки графіки (Adobe Photoshop).
 • Наполегливість, працелюбність, талант.

Які фото та ілюстрації користуються попитом?

 • Люди. Бізнес, відпочинок, сім’я, навчання, професії.
 • Окремі предмети. Антикваріат, різні повсякденні предметы, святкові атрибути.
 • Природа. Пейзажі, тварини, дикі та домашні улюбленці.
  Концептуальні зображення. (Фотошоп, незвична обробка звичайних речей).
 • Їжа і напої.

Зауважу, що від кожної людини, зображеної на фото, потрібно отримати дозвіл на публікацію (реліз моделі). Форми релізів можна знайти в Інтернеті.

Також кожне фото повинно містити заголовок, короткий опис і від 5 до 50 ключових слів (англійською).

Які вимоги фотобанки висувають до якості фотографій?

Перш за все, відсутність шумів, правильна експозиція і баланс білого, правильне фокусування на головному об’єкті. Все це можливо, використовуючи як інструмент дзеркальну цифрову камеру (практично будь-яку, починаючи з найпростіших). Великий розмір матриці, можливість запису файлів в RAW форматі, і, як наслідок, більш низький рівень шумів – головна перевага дзеркальної камери. Рекомендації по підготовці файлів викладені тут.

Список найбільших фотостоків.

Посилання на ці фотобанки приведені у вигляді банерів внизу сторінки. Короткі описи банків – на окремій сторінці.

Як розпочати роботу

Ви вирішили стати автором мікростоків?
Рекомендую таку послідовність дій:

 1. Ознайомтесь зі списком фотобанків.
 2. Підберіть 15-20 фото для екзамену.
 3. Коли будете готові – починайте реєстрацію на фотобанках. Рекомендуємо почати з таких мікростоків: Fotolia, Dreamstime, Istockphoto.com, Shutterstock. Перші два банки дозволять дізнатися ближче про процес завантаження і перевірки робіт, а останній порадує вас швидкими продажами.
 4. Зареєструйтесь в системі Skrill та Payoneer. Це допоможе спростити процедуру отримання авторських відрахувань.

Що можна знімати для фотобанків?

Всі існуючі і ще не створені зображення можна умовно розділити на 2 частини.
З одного боку – це ілюстрації, з іншого – послання.

Ілюстрації являють собою ідеалізовані відображення предметів і подій навколишнього світу.

Послання – це матеріалізовані відображення нашого “Я”, що пробивається в навколишній світ зсередини нас самих.

Найкращі фото (і стокові в тому числі) об’єднують в собі ілюстрацію і послання. Як приклад – фото в’єтнамської дівчинки, що біжить, скидаючи палаючий від напалму одяг. Цей знімок можна віднести до ілюстрацій, але це одночасно і послання. Це фото стало однією з причин припинення в’єтнамської війни і принесло автору світову популярність, втім, і немало прикрощів самій моделі.

Але не кожен з нас може побувати в гарячій точці (насправді, українці можуть) або на казково красивому тихоокеанському атолі в компанії з фотогенічними моделями.

Що ж можна знімати в повсякденному житті?

Коротко – знімайте те що найкраще вмієте з того що доступне.

Давайте проаналізуємо один день життя жителя міста. Що відбувається?

Сон, пробудження, умивання, сніданок, дорога на роботу, робота, обідня перерва, знову робота, дорога додому, вечеря, телевізор, засипання, сон. Коло замкнулося.

Це маленьке коло лише частина великого кола людського життя. Сон в материнській утробі, народження, перше слово, перший крок, перший друг, перший раз у перший клас, перше кохання, перший сексуальний досвід, перша робота, перша дитина, перша сивина, перший онук …

Життя людини також лише мала частина кола життя його суспільства.

Народження нації, вибори, революції, розчарування в політиках, і знову вибори, катастрофи, війни, занепад, процвітання, багатство, моральний розпад, апатія, сон.

У свою чергу, суспільство включено у велике коло життя світу. Сингулярність, Великий Вибух, скупчення матерії в зірки, спалах наднової, народження планети, перший контакт з життям, перший вихід на сушу з океану, перший хижак і перша жертва, перший примат, що встав на задні кінцівки, перший проблиск розуму, перша держава, перший політ в космос …

Періодично в цьому потужному і рівномірному перебігу життя трапляються сплески, які порушують його розмірений перебіг – падіння метеорита, чума, позачергові вибори, нашестя “зелених чоловічків”, далі за списком.

Якщо нічого з вище перерахованого в якості теми для стокового фото вас не зацікавило, є ще гарні дівчата, Різдво, Покрова, День Матері, домашні тваринки, просто сусід Петро в незвичайному ракурсі. Не забуваємо про подорожі, походи в гори і спуски під воду – люди повинні розділити з вами красу.

Коли Ви знімаєте не просто “предметку” або “бізнес-тематику”, а речі, до яких саме Ви небайдужі, то ілюстрація непомітно перетворюється на послання, емоції передаються тому, хто це бачить, і результат не забариться позначитися.

Зовсім коротко – поділіться з людьми своїм позитивним баченням світу.

Бажаю успіхів!

Завжди радий відповісти на питання.

Джерело http://www.olegmit.kiev.ua
(C) 1999-2020

Найкоротший словничок стокера

RF-ліцензія (Royalty Free license) – угода між автором і фотобанком, що дозволяє продавати одне зображення необмежену кількість разів, при дотриманні певних обмежень на його використання (не дозволяє перепродаж). Це найбільш поширений вид продажів фото та ілюстрацій через Інтернет. Права залишаються у автора, одна продажа коштує від кількох десятків центів до кількох доларів. Крім RF, існують також Extended RF, Right Managed, Exclusive Buyout.

Деякі поширені назви фотобанків та скорочення, які можна зустріти на форумах:

Використання матеріалів з цієї сторінки допускається тільки за умови збереження реферального коду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.