Поради покупцям. Free Images

Часто виникає таке питання : Чи бувають безкоштовні фото на фотобанках?

Багато хто з нас був у ситуації, коли для проекту з обмеженим бюджетом дуже  потрібні фотографії. Припустимо, що ви відмовились від думки використовувати фотоматеріали сумнівного походження. Що ж робити? Існує абсолютно легальний спосіб виходу з цієї ситуації.

Відомо, що основна маса фотографій і векторних ілюстрацій на фотобанках  продається за гроші. Однак є і виключення.

До вашої уваги список фотобанків, котрі на певних умовах дозволяють безкоштовно  отримувати стокові зображення.

Навіщо це потрібно фотобанкам? Це ще один спосіб привернути покупців, які після пошуку в безкоштовній колекції цілком можуть купити щось в базі фотобанку.

Звідки беруться такі зображення? Як правило, фотографи і ілюстратори з доброї волі надають їх фотостоку для використання у free-колекціях.

Навіщо це потрібно фотографу? Це ще один спосіб розкрутки портфоліо. Можливо, потенційному покупцеві сподобається безкоштовне зображення і він перегляне портфоліо повністю.

Природно, потрібно враховувати, що якість і кількість безкоштовних зображень часто поступаються основної колекції фотобанків.

Можливі також наступні обмеження:
Розмір зображення (безкоштовні часто мають невеликий розмір).
Обмеження у використанні (тираж, галузі використання)
Невеликий вибір (з бази безкоштовних фотографій на фотобанку в даний момент часу можуть бути доступні до зкачування лише кілька картинок).

Перелік безкоштовних колекцій на найбільших фотобанках:

Перш ніж переходити до огляду деяких фотобанків з free колекціями, зауважу, що існує плагін (під  Firefox і Chrome) для пошуку безкоштовних зображень в Інтернет. Детальніше тут:

Плагін для пошуку пошуку безкоштовних зображень

Як знайти безкоштовні зображення (Free images) на фотобанках:

iStockPhoto

З головної сторінки потрапляєте на “Free image of the week”. Istockphoto раз на неділю надає Для публічного доступу 4 зображення. Для того, щоб ваші зображення потрапили туди, треба зв’язатись з адміном. Поява зображення як безкоштовного автоматично гарантує збільшення числа переглядів усього вашого портфоліо. Більше переглядів – більше продажів. Безкоштовні зображення вибираються з основної колекції, тобто вони гарантовано мають високу якість. Роботи надаються безкоштовно за стандартною Royalty-Free ліцензією.

Shutterstock

Shutterstock надає одну фотографію и одну ілюстрацію безкоштовно щонеділі. В цю категорію потрапляють кращі роботи і лише за згодою автора. Для того, щоб отримати безкоштовні фотографії з Shutterstock, необхідно пройти реєстрацію для покупців. Обмежень по розміру і по умовам використання немає. Ці зображення можна побачити на головній сторінці фотобанка .

Dreamstime

Для того, чтобы завантажити безкоштовні фотографії з Dreamstime, необхідно пройти реєстрацію. В колекції “Free Images” містяться зображенння “подаровані” авторами іншим зареєстрованим користувачам. По умовам, кількість друкованих копій не повинна перевищувати 10,000. Тут знаходяться зображення з нульовими продажами з основної секції, завантажені не менше ніж 4 роки назад. Інспектори їх схвалили, а покупці чомусь не купують.

Fotolia

Fotolia має досить велику базу безкоштовних зображень. Нема обмежень по розміру і використанню, але доступні для завантаження завжди лише кілька робіт. Кожен день сайт вибирає 16 безкоштовних фото. Подивитись і отримати їх можна по цьому посиланню. Для того, щоб отримати безкоштовне зображення, необхідна реєстрація.

BigStockPhoto

Free Photo of the Week” – неділя безкоштовного доступу, 35 фото для завантаження.

123rf

На 123RF багато безкоштовних зображень гарної якості. Колекція періодично обновлюється і змінюється, тому що фотографи самі визначають, скільки часу зображення буде знаходитись у вільному доступі. Є обмеження по розміру (тільки веб-розмір) і тиражу (10000 копій).

Stock.xchng

Більш ніж 40 000 безкоштовних фотографій та ілюстрацій доступних для вільного скачування і використання по умовам ліцензії Royalty-Free. Є пошук. Щоб отримати можливість завантажувати зображення – потрібно зареєструватись. Деякі зображення доступні лише за письмовим дозволом автора (але безкоштовно). Схвалено до використання!

Невелика підбірка free фотобанків

Існують також невеликі фотобанки з безкоштовним контентом. Можна використовувати їх для реклами свого портфоліо:

Pixabay.com – більш ніж 1 700 000 безкоштовних зображень 

Unsplash.com – понад 1 000 000 free images

Pexels.com

Freeimages.com

MorgueFile.com

Stockvault.net

Photogen.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.